Elke week publiceert Sabeel Jeruzalem gebeden, de Wave of Prayer. Deze gebeden geven een goed beeld van de hoop, het verlangen en de zorgen van de Palestijnse christelijke gemeenschap in Palestina en Israël. Kairos-Sabeel Nederland geeft ze graag in vertaling aan u door! De gebeden hebben een vaste opbouw: telkens een stukje achtergrondinformatie, gevolgd door een gebedsintentie.
Deze week werd tijdens de online Kumi Now-bijeenkomst gesproken over de ondersteuning door de V.S. met het leveren van oorlogsmateriaal en economische hulp aan Israël. Israël gebruikt deze hulp om de Palestijnen straffeloos te onderdrukken. Volgende week zal Kumi Now de “niet gestopte Nakba” behandelen. Voor de Palestijnen is 15 mei de dag om de rampzalige Nakba te herdenken. Toen werden duizenden Palestijnen gedwongen hun huis te ontvluchten. Onder de huidige Israëlische , dwingende grond politiek hebben de Palestijnen geen andere optie dan te vertrekken met achterlating van hun huizen en hun gemeenschap.
Eeuwige, wij bidden om een einde aan de onderdrukking en discriminatie die door de Israëlische autoriteiten wordt uitgeoefend op de Palestijnen.Eeuwige, in Uw genade, hoor ons gebed.
De Methodistische kerk heeft haar aandelen in Caterpillar, een maatschappij die een basis in de V.S. heeft, verkocht. De Methodisten geven aan dat één van hun redenen voor de verkoop is dat materieel gebruikt wordt voor het vernielen van de huizen van mensen die in het, illegaal, door Israël bezette deel van Palestina wonen.
Heer Jezus, wij voelen ons bemoedigd dat Uw lichaam, de kerk, zich uitspreekt voor recht en rechtvaardigheid. Eeuwige, in Uw genade, hoor ons gebed.
Voor de Moslims eindigt de Ramadan, de maand om te vasten, deze week. Tijdens deze week waren er voor de jongeren mogelijkheden om aan de iftar, het verbreken van het vasten, deel te nemen. Hieraan werd ook door Sabeel deel genomen. Op woensdag , 27 april, werd in het Wujod Museum in de Oude Stad de iftar gehouden als onderdeel van een documentaire over Palestijns eten. De Moslims vieren Eid Al Fitr op donderdag 13 mei.
Eeuwige, wij zeggen dank voor de verscheidenheid in onze gemeenschappen en vragen dat wij leren tot elkaar te komen met vertrouwen en respect. Eeuwige, in Uw genade, hoor ons gebed.
De spanningen in Jeruzalem, die op de West Bank en in Gaza blijven oplopen over de groeiende woede over het plan Palestijnen uit hun huizen in Jeruzalem te zetten. De huizen staan op grond die door Joodse kolonisten wordt gevorderd. Op zaterdag, 8 mei, werd een film getoond waarop te zien was dat bussen met Palestijnse moslims uit Israëlisch-Arabische steden door de politie werden gestopt op de belangrijkste weg naar Jeruzalem. Het bericht over de blokkade werd op de sociale media verspreid en dat trok honderden jonge mannen uit Arabische dorpjes en Jeruzalem naar die blokkade. Tientallen auto’s reden in omgekeerde richting over de rijbaan richting Jeruzalem. Ze pikten gelovigen op die hun eigen vervoermiddel hadden laten staan op zo het pad naar boven op de heuvel te voet te vervolgen.
Eeuwige, wij zijn dankbaar voor de veerkracht en het creatieve, geweldloze verzet van het Palestijnse volk. We blijven bidden dat het volk de hoop op rechtvaardigheid en gelijke berechtiging niet verliezen in dit gekwelde land . Wij hopen dat Uw voortdurende aanwezigheid troost biedt aan de harten en zielen van hen die besluiten Uw weg te bewandelen. Eeuwige, in Uw genade, hoor ons gebed.
Professor Mona Khourty-Kassabri is benoemd tot Vice President Strategie en Diversiteit van de Hebreeuwse Universiteit in Jeruzalem. Dit is de eerste keer dat een lid van de Arabische gemeenschap in zo’n belangrijke positie werd benoemd.
Eeuwige, wij danken U voor professor Khoury-Kassabri’s benoeming als eerste op die post.. Wij bidden dat ze een rolmodel zal worden, dat ze zowel studenten uit de Arabische gemeenschap als studenten uit andere minderheden zal aanmoedigen hoger onderwijs te volgen. Eeuwige, in Uw genade, hoor ons gebed.
Israëlische strijdkrachten vielen dinsdag, 4 mei, voor de tweede keer ’s nachts de Sheikj Jarrah-buurt in het bezette Oost Jeruzalem aan. Israëlische soldaten sproeiden met vervuild water en vielen inwoners en opstandigen aan. Er wonen 30 (uitgebreide) families, ongeveer 550 Palestijnen, in deze buurt. Zij vrezen gedwongen uitzetting om plaats te maken voor illegale, Israëlische kolonisten.
Eeuwige, wij bidden dat internationale regeringen de Israëlische poging van Israël het illegaal uitbreiden van Oost Jeruzalem te veroordelen. Palestijnen worden uit hun huizen verdreven om plaats te maken voor illegale kolonisten. Eeuwige, in Uw genade, hoor ons gebed.
De Palestijnse journalist Alaa al-Rimawi begon een hongerstaking nadat 12 Israëlische soldaten op 21 april zijn huis in Ramalla aanvielen . In het midden van de nacht braken ze in, en arresteerde hem in aanwezigheid van zijn vrouw en zijn vijf kinderen. Hij had een TV-programma gepresenteerd met de Palestijnse kandidaten voor de verkiezing. Hij is nu in administratieve detentie.
Wij bidden voor Alaa al-Rima’s gezondheid tijdens zijn hongerstaking en voor zijn vrijlating uit administratieve detentie. Wij bidden dat de Israëlische autoriteit stopt met het vervolgen van Palestijnse journalisten bij het uitvoeren van hun beroep. Eeuwige, in Uw genade, hoor ons gebed.
Vandaag, Hemelvaartsdag, vieren wij, samen met de Episcopaalse kerk in het Heilige Land, dat bisschop Hosam Elias Naoum wordt geïnstalleerd als aartsbisschop van Jeruzalem.
Wij bidden voor bisschop Hosam bij zijn installatie als aartsbisschop van Jeruzalem en het Midden Oosten, vervul hem met een moedige geest en een juist oordeel, een geest van kennis en een hart van liefde en recht, Wij bidden ook voor aartsbisschop emeritus Suheil Duwani bij de aanvang van zijn emeritaat. Eeuwige, in Uw genade, hoor ons gebed.
Wij bidden samen met de Wereldraad van Kerken voor de landen India, Pakistan en Sri Lanka. Eeuwige, in Uw genade, hoor ons gebed.